Forumul FCRP

ce se mai petrece la scoala?

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline alexandra1

• 221
  • An: III-Zi
  • Grupa: 8
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
ce se mai petrece la scoala?
« : Februarie 16, 2011, 18:01:26 »
hei!eu am pierdut firul la practica :( doamna profesoara nu-mi raspunde la mail, pe grup am vazut k nu mai zice nimeni nimic.... ce se mai petrece pe acolo? a predat toata lumea a doua lectie? mai putem merge saptamana aceasta+viitoarea pentru a mai asista+preda? s-a stabilit perioada pentru lectia finala?

Offline Dumitrascuta R.

• 213
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: Psihologie
Re: ce se mai petrece la scoala?
« Raspuns #1 : Februarie 20, 2011, 11:31:46 »
Cica trebuia sa mergem la practica in ultimele doua saptamani, dar nu a fost nimeni.  :d Nu se stie inca de lectia finala. Dar nu uitati de portofoliul pe care l-am avut de pregatit! Orarul s-a postat iar pe grup. La scoala nu se schimba semestrial orarul, deci ramane acelasi. S-ar putea sa se formeze altfel grupurile, in functie de disponibilitatea fiecaruia. Nimic nou in rest.
A fi învățat nu îți garantează bunul simt, care se învață de acasă, nici reușita vieții, care ține de noroc sau de înțelepciune.

Offline Gabitzik

• 260
« Raspuns #2 : Februarie 20, 2011, 18:52:59 »
ce portofoliu?
Cel ce are un CE pentru care sa traiasca, poate indura aproape ORICE.

Offline Dumitrascuta R.

• 213
« Raspuns #3 : Februarie 21, 2011, 10:41:00 »
Portofoliu cu planurile de lectii pe care le-a predat fiecare si cu planul de lectie pentru cea finala si cam tot ce am facut anul trecut cu doamna Stefanescu. Momentan nu am foaia cu cele necesare pentru portofoliu, dar imediat ce o voi avea, voi posta aici, ok?
A fi învățat nu îți garantează bunul simt, care se învață de acasă, nici reușita vieții, care ține de noroc sau de înțelepciune.

Offline Dumitrascuta R.

• 213
« Raspuns #4 : Februarie 21, 2011, 17:39:57 »
Tocmai am vazut un mesaj de pe grup apropo de acest modul. Este vorba despre Managementul clasei de elevi. Stie cineva despre ce e vorba? Cica este curs joi, de la 12 la 13 si seminar de la 13 la 14. Detalii?

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
  • Grupa: 10
« Raspuns #5 : Februarie 21, 2011, 23:12:13 »
In cadrul modulului semestrul acesta este programat cursul (obligatoriu) Managementul clasei de elevi (pe langa practica in scoala). Asa cum in anul intai am avut Psihologia Educatiei si Pedagogie I, in anul al doilea Pedagogie II si DID, acum este vorba de acest curs. Si seminar. Banuiesc ca ambele vor fi tinute de prof Cezar Birzea.

Si da, joi curs de la 12-13 si de la 13-14 seminar - sala S1, Povernei (cum se intra pe la intrarea cu automatele de cafea, sala de la subsol). Este ceea ce a postat Monica de la Politice pe grupul yahoo. Mai mult nu stiu nici eu. (Daca va fi nevoie am sa rog eventual moderatorul forumului sa creeze un topic si pentru disciplina aceasta, deeesi nu stiu cat de curand va raspunde.)

Si inca ceva:  in orarul de la Politice apare disciplina Politici Educationale, tot cu prof Cezar Birzea. Nu este vorba de o materie din cadrul modulului, face parte din optionalele celor de la Stiinte Politice. Acum: daca cineva vrea sa participe la curs cred ca e suficient sa vorbeasca cu prof Birzea, nu cred ca va avea ceva impotriva. Pentru detalii administrative - daca cineva vrea sa ia si creditele aferente, oficial, pt disciplina asta cred ca ar trebui sa contacteze cele doua secretariate (Comunicare si, respectiv, Politice) pentru a afla daca si in ce conditii se poate treaba asta.
Pe orar Politici Educationale apare seminarul lunea de la 12-14, sala B2, Povernei, iar cursul miercurea, de la 14-16, in amfiteatrul CIC (Batistei/str Bacaloglu, sala de conferinte NATO). Cum orarul se poate schimba in urmatoarele zile, il gasiti aici http://sociologie-snspa.ro/library/ORAR%202011%20UNIV%20PDF/Orar%20anul%20III%202011%20sem2sp.pdf

« Ultima Modificare: Februarie 22, 2011, 09:18:27 de aiirish »

Offline alexandra1

• 221
« Raspuns #6 : Februarie 24, 2011, 23:06:51 »
multumesc!ink ceva: cei care sunt la taxa trebuie sa plateasca si anul acesta?cat?

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
« Raspuns #7 : Februarie 26, 2011, 10:49:20 »
daca anul acesta ai trecut la buget.. nu mai platesti. daca esti in continuare la taxa trebuie sa platesti. suma este aceeasi ca anul trecut, banuiesc.

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
Managementul clasei de elevi
« Raspuns #8 : Martie 02, 2011, 15:24:10 »
Dragi colegi,
Am aflat ca Managementul Clasei Elevilor se face cu dl profesor Bogdan Florian care, insa, m-a rugat sa va anunt ca maine nu poate veni. O sa ne intalnim saptamana viitoare (vom discuta si despre orar....ca va fi putin problematic sa venim 70 de pers la un seminar de o ora cum e trecut in orar) .
O zi frumoasa!

[Mesaj de la Monica Puscas]

Offline alexandra1

• 221
« Raspuns #9 : Martie 04, 2011, 21:30:26 »
stiti daca putem tine lectia finala la dirigentie?

Offline Dumitrascuta R.

• 213
« Raspuns #10 : Martie 04, 2011, 21:38:27 »
Da, se poate tine lectia finala la orice materie, unde este disponibila o ora, intrucat nu avem loc toti la civica.

Offline oanalina

• 47
  • An: II-Zi
  • Grupa: 9
« Raspuns #11 : Martie 09, 2011, 22:30:15 »
maine vine cineva? :-"

Offline alexandra1

• 221
« Raspuns #12 : Martie 13, 2011, 14:40:01 »
s-a tinut cursul joi, 10 martie? pentru anul III. daca da, ce s-a discutat, in mare?

Offline shelly

• 64
  • An: Absolvent2010
  • Grupa: 2
« Raspuns #13 : Martie 13, 2011, 16:30:24 »
de la ce ora este cursul de joi si in ce sala ?:D

Offline alexandra1

• 221