Forumul FCRP

vedeti ca luni avem seminar

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Silvia_

• 848
  • An: I-Master
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Publicitate
Re: vedeti ca luni avem seminar
« Raspuns #15 : Octombrie 09, 2010, 16:52:46 »

Cei care vor sa-si faca o idee despre profesor, sa ia cele mai negre zvonuri care circula cu privire la el, sa le inmulteasca cu doisprezece si s-ar putea sa se apropie putin de adevar!

o predictie fericita, ca sa nu se sperie bobocii de retorica!  :w00t:

Offline mili999

• 66
    • gheomotoace
  • An: III-Zi
  • Grupa: 1
« Raspuns #16 : Octombrie 09, 2010, 17:36:48 »
Din pacate orarul nu corespunde deloc cu programa. Mediile digitale au fost facute anul trecut daca nu ma insel, iar anul asta oricum nu apar in orar pe sem. I si nici la sectiunea - Discutii axate pe materii. In schimb apare in orarul pe sem. I  - Publicitate in mediile audio-vizuale - care conform programei are 6 credite - dar care in programa apare pe sem. II. Si daca e sa ne luam dupa orar Engleza si Informatica nu mai apar. Asa ca nu mai inteleg nimic :huh:

Engleza si franceza nu apar in orar pentru ca oricum  mergem odata cu grupele de la comunicare in functie de nivel (incepatori, avansati etc.), scrie si sub orar, dar celalalte chiar sunt facute tocanita. Poate au gresit cand au scris orarul si in loc de pub in media digitale au pus pub in media audio-vizuale. Poate. Dar si cu creditele e aiurea...

Offline aniuar

• 11
  • An: -
  • Grupa: -
« Raspuns #17 : Octombrie 09, 2010, 19:56:37 »
Ai dreptate cu Engleza, dar cu Informatica care e treaba? Uitandu-ma pe orarul celor de la comunicare vad ca este doar de la 6 jumate la 8 jumate joi, si noi suntem aproape 1o grupe...anul trecut erau 3 serii. Foarte incurcat acest orar. :jos:

Offline Kmy

• 227
  • An: I-Zi
  • Grupa: 2
« Raspuns #18 : Octombrie 10, 2010, 00:00:52 »
nu poate fi o greseala cu optionalul de pub in media audio-viz. pentru ca cei care sunt la specializarea pub, si aici e sectiunea pt PUB  :dry:, au facut optional medii digitale sau tehnica si arta foto anul trecut in semestru doi. in rest oraru e cam varza. eu nu inteleg cum se face pub in media audio-viz. miercurea si curs si seminar?  :confuz:
"Tell me and I¬īll forget,
 Show me and I might remember,
 Involve me and I¬īll understand."
 - Benjamin Franklin

Offline mirela_pirvan

• 496
  • An: II-Zi
  • Grupa: 6
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #19 : Octombrie 10, 2010, 08:31:54 »
voi aveti un sef de an pentru a merge sa semnaleze problemele astea? daca nu, eu le pot trece pe lista celor  de la comnucare an 2, dar cineva de la voi ar fi mai in tema cu materiile astea. cum vreti!

Offline aiirish

• 818
  • Imperfec√ĺiune.
  • Grupa: 10
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #20 : Octombrie 10, 2010, 11:34:28 »
probabil ca la informatica veti merge impreuna cu cei de la CRP. oricum nu isi ia toata lumea aceleasi optionale. plus ca se face Informatica in Polizu, unde laboratorul e de vreo 2-3 ori mai mare decat cel din Povernei :-?.

Offline danutza_57

• 127
  • An: II-Zi
« Raspuns #21 : Octombrie 10, 2010, 13:40:51 »
da, avem sef de an. o sa ma ocup eu sa o contactez si sa ii aduc la cunostinta aceste probleme.
"Daca intinzi mana spre stele, s-ar putea sa nu prinzi nici una, dar, cu siguranta, nici nu ti se va umple mana de noroi"(Leo Burnett)

Offline ruxandra matei

• 24
« Raspuns #22 : Octombrie 11, 2010, 10:29:57 »
luasem la cunostinta de toate aceste probleme inca de vineri seara, insa fiind weekend nu am prea avut cum sa dau de cineva la secretariat. astazi dimineata la prima ora am sunat si am vbit cu doamna secretara. si dumneaei a observat neconcorantele dintr orar si programa. urmeaza sa vbeasca cu doamna secretara sefa si sa ma sune sa ma lamureasca. revin indata ce am raspunsuri la toate intrebarile. stati linistiti ca ma ocup eu :p

Offline ruxandra matei

• 24
« Raspuns #23 : Octombrie 11, 2010, 11:10:28 »
Ok iata ca vin cu toate explicatiile lamuritoare, de la secretariat citire.
1. Publicitate in media digitala NU este aceeasi materie cu cea facuta anul trecut. Numele este aproape identic, dar materia este diferita. Se va face cu Domnul Gaitanaru si cu Costin Radu si va avea un scop aplicativ.
 2.Toata confuzia a aparut pentru ca s-a facut o rocada intre publicitate in media digitala si publicitate in media audio-vizuala. Publicitate in media digitala trebuia sa fie facuta in sem 1, dar se face in semestru 2, iar Publicitate in media audio-vizuala trebuia sa se faca in sem 2, dar se face in sem 1. Desi le vom face inversat, creditele vor fi puse la semestrul in care era anuntata initial materia.
3. Pub in media digitala- 4 credite, Pub in media audio-vizuala 6 credite
4.In acest semestru va trebui sa facem NEAPARAT Pub in media audio-vizuala pt a ne acoperi cele 8 credite in smestrul 2. Daca nu il facem acum vom fi in imposibilitate de a ne acoperi creditele in cel de-al doilea semestru.
5. Pentru a ne acoperi creditele in primul semestru avem 2 variante: alegem in acest semestru retorica, alaturi de limba straine si info SAU pastram doar limba straina si info, urmand ca in semestrul 2 sa facem Publicitate in Media Digitala ale carei credite vor fi trecute in contul primului semestru.
6. Info se face dupa orarul celor de la FCRP, joi in Polizu.

Sper ca am raspuns in mare la problemele pe care le aveati.

Offline ruxandra matei

• 24
« Raspuns #24 : Octombrie 14, 2010, 12:43:38 »
Revin cu o mentiune referitor la cele enuntate mai sus.

Cursul de Pub in media audio-viz nu trebuie facut NEAPARAT  sem acesta asa cum am spus. El este la alegere cu un alt curs de pe semestrul 2 si anume Pub in media tiparite. Asadar optiunile sunt urmatoarele:

1. Daca aleg pub in media audio viz sem asta pot sa nu mai iau pub in media tiparita sem 2. Daca NU aleg media in audio viz sem asta trebuie OBLIGATORIU sa iau pub in media tiparita sem viitor pt ca altfel NU fac creditele necesare promovarii.

2. Daca aleg retorica semestrul asta NU trebuie sa mai aleg pub in medii digitale sem viitor. Daca nu aleg retorica trebuie OBLIGATORIU sa aleg pub in medii digitale in sem urmator ca sa fac creditele.

Pe langa toate acestea trebuie sa avem neaparat o limba straina si info III.

Offline Snowwhite90

• 130
  • Grupa: 2
« Raspuns #25 : Octombrie 14, 2010, 21:10:38 »
Nu cred ca trebuie neaparat info si lima straina. combinatiile pot fi diverse pentru semestrul 1.
Combinatii posibile:
Retorica (sem 1) + Publicitate in medii digitale (sem 2)
Retorica + Limba straina + Info
Retorica + 2 limbi straine (eu stiu ca se pot face si amandoua)
Pub. in medii digitale + Limba straina + Info
Pub. in medii digitale + 2 limbi straine
Astea sunt numai pentru creditele de pe semestrul 1!
Pentru semestrul 2, din cate am inteles si eu, putem face acum publicitate in media audio-vizuale semestrul acesta sau, semestrul viitor, publicitate in media tiparite, asa cum a zis si ruxi.
« Ultima Modificare: Octombrie 15, 2010, 05:06:04 de alexcarlan »
Alexa