Forumul FCRP

Orar S(tr)esiune

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Byyp

• 133
  • An: I-Master
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: CMRU
Re: Orar S(tr)esiune
« Raspuns #30 : Mai 22, 2010, 14:06:31 »
Am fost eu in aceasi situatie si am dat examenul la informatica cu doamna Cornelia Maxim. Daca te duci la domnul Gaitanaru nu o sa fi primita pentru ca materia lui nu se pliaza cu ce ai facut tu. Intreaba la secretariat Camy sa vezi cand are Maxim pus examenul. In vara trecuta de exemplu la ea nu era afisat  si a trebuit sa aflu de la secretariat! Nu are rost sa te duci la profesorul Gaitanaru ca oricum nu te primeste.

Offline Kmytzu

• 94
    • KmyB-d.A.
  • An: III-Zi
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #31 : Mai 22, 2010, 14:45:00 »
Am vorbit cu domnul profesor Gaitanaru si mi-a spus ca ma primeste...daca parcurg materia pe care au parcurs-o cei de anul I acum...adica prelucrare de imagine. Ceea ce ma cam tenteaza...pentru ca eu oricum sunt innebunita dupa fotografie si fotoprocesare...si pierd (pierdeam) cate 3-4 ore pe zi in photoshop modificand diverse chestii. Din punctul asta de vedere...as avea un avantaj pentru ca n-ar mai trebui sa invat...prea mult  :bucuros:
Problema e alta. Ma tem sa nu apara probleme pentru ca dansa, doamna Maxim, a fost titular de curs in anul I la Info 2...si nu stiu daca exita posibilitatea sa raman cu restanta daca nu ma prezint la examenul dumneaei.
Cei de anul I au stabilit examenul luni pe 24. As vrea sa scap mai repede...
Suntem prea putini oameni de valoare in lumea asta...ca sa ne certam intre noi :D

Offline Byyp

• 133
  • Sectiune/Master: CMRU
« Raspuns #32 : Mai 22, 2010, 15:02:06 »
Cred ca ar trebui sa vorbesti si la secretariat pentru ca titularul cursului tau de informatica era Cornelia Maxim si practic tu esti trecuta la ea, nu la Gaitanaru. Ca sa fi sigura ca nu faci o greseala  intereseaza-te cu cine trebuie sa dai chiar daca domnul Gaitanaru te-a primit.

Offline Kmytzu

• 94
    • KmyB-d.A.
« Raspuns #33 : Mai 22, 2010, 15:12:40 »
Uff...si credeam si eu ca scap...  :(
Suntem prea putini oameni de valoare in lumea asta...ca sa ne certam intre noi :D

Offline Kmytzu

• 94
    • KmyB-d.A.
« Raspuns #34 : Mai 23, 2010, 23:17:05 »
Intrebare intrebatoare...
Stie cineva daca a fost stabilit examenul la Info 3?... Stiu ca acolo tot doamna Maxim era titular de curs...poate rezolv ceva....

Offline amrita

• 825
  • am moartea in urma si copilaria inainte
  • An: Absolvent2010
« Raspuns #35 : Mai 24, 2010, 19:31:49 »
In ce sala se va tine examenul la Antropologie?

Offline Smurf

• 1.240
  • ma gasiti la: 0761 630 269
    • Gameloft
  • Sectiune/Master: MBMCC
« Raspuns #36 : Mai 24, 2010, 20:43:29 »
va zic maine..daca nu postez pana la ora 20:00, trageti-ma de maneca pe mess, ca poate uit..

Offline amrita

• 825
  • am moartea in urma si copilaria inainte
« Raspuns #37 : Mai 25, 2010, 20:59:49 »
Smurf, s-a hotarat sala in care se va tine examenul la Antropologie?

Offline Smurf

• 1.240
    • Gameloft
« Raspuns #38 : Mai 25, 2010, 21:19:05 »
mersi ca mi-ai amintit...nup, nu s-a decis inca, o data ptr ca de abia maine au loc "licitatiile" ptr salile de examene si, de asemenea, ptr ca inca nu stim daca va fi sau nu greva pe 1, caz in care e posibil sa mutam examenul dupa-amiaza...revin maine cu detalii

Offline CatalinG

• 1.493
  • Somnul raþiunii naºte monºtri.
    • www.cataling.blogspot.com
  • Grupa: 6
« Raspuns #39 : Mai 26, 2010, 00:45:41 »
Eu ºtiam de 31 + 1 + posibilitãþi de prelungire (dacã au chef), cu arie de acoperire peste ratb, metrorex ºi tarom.

Offline alegzandra

• 242
« Raspuns #40 : Mai 27, 2010, 16:19:48 »
Eu ºtiam de 31 + 1 + posibilitãþi de prelungire (dacã au chef), cu arie de acoperire peste ratb, metrorex ºi tarom.

ªi CFR :)
Înþelegerea greºitã este cea mai obiºnuitã formã de comunicare între oameni.

Offline ramonelu

• 542
  • life has been insane.
  • An: II-Master
  • Grupa: 8
  • Sectiune/Master: MP
« Raspuns #41 : Mai 28, 2010, 12:58:41 »
http://www.mediafax.ro/social/oprescu-cautam-o-solutie-ca-bucurestenii-sa-se-poata-deplasa-toata-ziua-de-marti-cand-e-greva-6194390/

http://www.mediafax.ro/social/sindicalistii-de-la-metrou-si-ratb-intra-in-greva-de-solidaritate-in-1-iunie-6193953

Cele doua articole ar trebui sa ne lamureasca. Pe 31 mai intra in greva angajatii din invatamant si administratie publica, iar pe 1 iunie intra in greva de solidaritate angajatii RATB si Metrorex. Astfel ca marti, 1 iunie, intre orele 4:00 si 16:00 nu vor circula metroul, tramvaiele si troleibuzele, dar vor circula autobuzele, iar dupa orele 16:00 vor circula toate mijloacele de transport in comun. Greva CFR va avea loc dupa 2-3 iunie, dupa cum aflam din cel de-al doilea articol.
there is a land called Passiva Agressiva, and I am their Queen.

Offline Smurf

• 1.240
    • Gameloft
« Raspuns #42 : Mai 28, 2010, 15:30:36 »
bun, deci avem atobuze... :d

stiti ce mai avem? sala!  :-> cum la ce? la Antropologie :-> 115 Bis o cheama si speram sa fie cu noroc (eu una acolo mi-am luat restanta la Politologie :-")

rog marele G sa puna sala in tabelul din prima pagina  :bucuros:

Offline just_me

• 212
  • Grupa: 1
« Raspuns #43 : Mai 28, 2010, 16:50:16 »
Pai avem autobuze dupa ora 16. Examenul e de la 8. Propun ca facultatea sa ne deconteze taxi-ul... :)

Offline ramonelu

• 542
  • life has been insane.
  • An: II-Master
  • Grupa: 8
  • Sectiune/Master: MP
« Raspuns #44 : Mai 28, 2010, 17:15:54 »

Astfel ca marti, 1 iunie, intre orele 4:00 si 16:00 nu vor circula metroul, tramvaiele si troleibuzele, dar vor circula autobuzele, iar dupa orele 16:00 vor circula toate mijloacele de transport in comun. Greva CFR va avea loc dupa 2-3 iunie, dupa cum aflam din cel de-al doilea articol.

Asta inseamna ca autobuzele vor circula toata ziua.
there is a land called Passiva Agressiva, and I am their Queen.