Forumul FCRP

Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline corina79

  • ***
  • 3
  • An: IV-ID
  • Grupa: 4
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #15 : Octombrie 02, 2008, 14:36:43 »
Buna,


Am fost la facultate si secretarele mi-au zis sa astept sa se afiseze la avizier programul profesorilor, iar eu nu pot sta toata ziua la facultate.

Cum ai reusit sa vorbesti cu domunul Frigioiu?


Corina79

Offline mistic

  • ***
  • 2
  • An: III-Zi
  • Grupa: 2
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #16 : Octombrie 02, 2008, 14:57:04 »
Buna, si eu as vrea sa iau legatura cu domnul Frigioiu, dar nu stiu cum, raspunde oare pe adresa de pe comunicare.ro?

Offline irinutzsa

  • *******
  • 790
  • An: I-MasterID
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: CMRU
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #17 : Octombrie 02, 2008, 18:24:06 »
A fost cineva coordonat de catre doamna profesoara Novac?
Cum este si care sunt impresiile post sustinere licenta?
revin cu aceasi intrebare...poate stie cineva ceva...:d
"Destinul conduce jumatate din viata unui om, iar caracterul cealalta jumatate."

Offline carmen-v

  • *******
  • 865
  • take five
  • An: I-MasterID
  • Grupa: 1
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #18 : Octombrie 02, 2008, 21:25:49 »
Buna, si eu as vrea sa iau legatura cu domnul Frigioiu, dar nu stiu cum, raspunde oare pe adresa de pe comunicare.ro?

 :nono:

sfatul meu ( ca am dat licenta cu dansul) este sa te duci personal sa-l cauti...
Daca nu-l gasesti la biroul de langa secretariatul nostru... arunca un ochi pe orar (indiferent de an) si-l gasesti.
Daca nu da-mi un PM si-ti dau nr. dansului.

 :bucuros:
"a gandi adevarat inseamna a gandi ca ceea ce este separat este separat si ca ceea ce este  unit este unit..."

Offline alexis

  • *****
  • 72
  • An: -
  • Grupa: -
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #19 : Octombrie 03, 2008, 13:13:49 »
eu am o intrebare: vreau sa ma inscriu la un master afara si ca sa nu stau un an degeaba, mi-ar trebui diploma de licenta pana in februarie. E posibil sa imi dau licenta mai devreme? Sau exista alta varianta? Mi-e greu sa cred ca toti studentii care au plecat la master prin alte tari au tras mata de coada un an dupa ce au terminat facultatea ca sa se poata inscrie  :huh:
wow... after i jumped it occured to me: life... is perfect...

Offline tasha

  • ****
  • 51
  • An: III-Zi
  • Grupa: 8
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #20 : Octombrie 03, 2008, 15:08:14 »
In lista de discipline pentru licenta nu am gasit marketing si eu as fi interesata sa fac lucrarea pe acest domeniu. oare este posibil sa o am drept coordonator pe doamna Florina Panzaru? A mai facut cineva lucrarea cu dansa?

Offline epilog13

  • *****
  • 164
  • Sunt vechi, domnule!!!
  • An: I-Master
  • Grupa: -
Rãspuns: Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #21 : Octombrie 03, 2008, 18:37:23 »
Pentru cei care doresc sa il aiba coordonator de licenta pe dl Frigioiu mergeti cat puteti de repede sa vorbiti cu dumnealui cand incepe anul pt ca are locurile limitate. :agree:


Catalin, nu dezinforma! Domnul Frigioiu are maxim 10 studenti pe care-i indruma, lumea nu se inghesuie la domnia sa.
Toti plecam ca un vis pierdut!!!!

Offline Cãtãlin

  • ********
  • 4.525
  • I'm beautiful in my way Cause God makes no mistake
    • Catalin Vieru
  • An: Absolvent2009
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #22 : Octombrie 03, 2008, 22:10:02 »
are 10 studenti pt ca asa vrea dansul, epilog13, nu pt ca nu s-ar inghesui lumea. stiu doua persoane care au vrut sa faca licenta cu dansul si le-a spus frumos ca nu mai are timp si pt ele. :p
Blogul lui Cãtãlin

http://catalinvieru.blogspot.com

Offline DyanaC

  • *****
  • 86
  • smile, tomorrow will be worst!
  • An: Absolvent2009
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #23 : Octombrie 04, 2008, 14:26:58 »
Va rog frumos imi poate spune cineva ce trebuie sa contina email-ul pentru inscrierea la licenta? Email-ul trebuie trimis direct profesorului? Multumesc :hug:

Offline nfdbymlv

  • ******
  • 324
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #24 : Octombrie 04, 2008, 20:08:19 »
tasha..in sesiunea de licenta de vara trecuta, dna florina panzaru a coordonat lucrari insa este foarte ocupata asa ca sfatul meu este sa o contactezi din timp.iar in privinta mailului trimis profesorului pt inscrierea la licenta...e o abordare cam nepotrivita...intai contactezi personal perofesorul respectiv.stabilesti cand puteti vb 5min despre tema lucrarii...eventual poti propune tu ceva..apoi iei frumos un formular de la secretariat, pe care il vei completa cu titulul lucrarii si capitolele acesteia, profesorul coordonator ti-l semneaza si il depui la secretariat....dupa...te mai consulti cu profesorul despre bibliografie, directii de cercetat etc..daca vrei sa-i scrii mail...cam ce poate contine?numele tau, o tema propusa etc. si evident, rugamintea adresata respectivului profesor coordonator, de a te lua sub aripa sa...

Offline cerebral

  • *******
  • 869
  • Thinking is both a blessing and a curse...
  • An: Absolvent2009
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #25 : Octombrie 05, 2008, 13:11:07 »
Mi-ar putea spune cineva când ºi unde se afiºeazã programul tutoriatelor/al profesorilor? Mulþumesc anticipat.
:) "Ideally, our choices will be made on the basis of the values we hold; but frequently, we are not clear about our own values." (Sidney B. Simon et al.) :)

Offline nfdbymlv

  • ******
  • 324
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #26 : Octombrie 05, 2008, 13:32:14 »
nu cred ca se afiseaza..poate ma insel in privinta anului acesta dar la promotia anterioara nu a fost afisat nimic.pur si simplu vb direct cu profesorul pe care il vroiai drept coordonator.

Offline anelize

  • *****
  • 159
  • "Dreaming is your destiny."
  • An: II-Master
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: MCP
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #27 : Octombrie 05, 2008, 14:31:23 »
sa nu te duci personal sa il cauti pe profesor? de ce? stiu ca lumea da in general sfaturi pe forum doar ca eu nu le urmez. eu m-am dus sa il caut pe domnul frigioiu si nu a fost nici o problema, m-a intrebat ce nota am la el si mi-a dat si plan si bibliografie si de toate

proful are maxim 10 persoane care vor sa isi faca licenta cu el?  :-? iar mi se pare absurd cand ma gandesc ca daca imi adun amicele care fac cu el plus alte persoane care au vorbit deja imi iese peste 10... si ca sa va dezamagesc am sa va spun ca mie mi-a dat planul lucrarii din vacanta de vara doar ca nu m-am apucat inca de el, logic, am stat si eu cu burta intinsa la soare degeaba intr-o leneveala totala

Offline arandee

  • *****
  • 132
  • fantasy
  • An: III-Zi
  • Grupa: 2
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #28 : Octombrie 05, 2008, 19:18:34 »
In lista de discipline pentru licenta nu am gasit marketing si ...

ca raspuns la intrebarea "sunt cazuta din luna?", exista o lista de discipline pentru licenta? :eek:

Offline DyanaC

  • *****
  • 86
  • smile, tomorrow will be worst!
  • An: Absolvent2009
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Rãspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #29 : Octombrie 05, 2008, 19:23:38 »
Da exista! Intra pe comunicare.ro, intra pe contul tau si langa catalogul virtual vei gasi un buton de Licenta, unde ai lista de materii si o gramada de alte informatii folositoare. :agree: