Forumul FCRP

exemple de situatii pentru examen

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Șumilică

• 1.107
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
exemple de situatii pentru examen
« : Ianuarie 19, 2008, 18:43:12 »
La seminarii, Domnul Valeriu Ţoneş ne-a dat nişte foi cu situaţii de criză în care s-au aflat nişte firme fictive (inspirate din realitate) şi nişte cerinţe.
Din câte îmi aduc eu aminte Domnul Ţoneş a specificat că o situaţie similară (şi cu cerinţe similare) va fi şi la examen.
De aceea am scanat cele două foi, date în seminarii diferite, şi le ataşez aici.

Nu mi-am notat rezolvarea subiectelor şi nici nu cred că ne-a spus specific ce e de făcut, însă ştiţi mai bine pe ce să puneţi punct atunci când citiţi cursul.
Dacă cei care au fost la seminarii şi-au notat, schematic, exemple de răspunsuri la cerinţe îi invit să le posteze.
Spor

"Astazi, daca nu esti confuz, inseamna ca nu gandesti clar.."
U. Peter

Offline cogito

• 33
  • Iubeste punct!
  • An: I-Master
  • Grupa: 2
Raspuns: exemple de situatii pentru examen
« Raspuns #1 : Ianuarie 20, 2008, 09:59:46 »
Multumim!   :yeah:
"Si ce ar folosi unui om sa castige toata lumea, daca si-ar pierde sufletul?"

Offline afrodita

• 136
  • Toate lucrurile mari au fost candva mici
« Raspuns #2 : Ianuarie 24, 2008, 12:11:39 »
buey, nu stiu cum vi s-a parut voua, insa mie pe subiectul D mi s-a parut super greu faza cu actiunile si cu declaratia de presa... nu prea aveai ce sa aberezi pt ca nu suntem in domeniu si trebuia sa ai ceva cunostinte despre bursa si alte prostii... Nu mi s-a parut corect sa avem subiectul asta de 4 puncte.. poate ma insel eu, dar in fine

Exemplele de la seminarii erau super simple si logice. Mi s-a parut o diferenta foarte mare intre ele si subicetul meu. Nu stiu restul ce au avut...

Offline aditzap

• 278
  • An: I-Master
« Raspuns #3 : Ianuarie 24, 2008, 13:21:26 »
Stie cineva cand o sa avem rezultatele marete? :-? :samui:
Adriana Popa :d

Offline Soby

• 5
  • An: -
Re: exemple de situatii pentru examen
« Raspuns #4 : Ianuarie 25, 2010, 22:40:06 »
Poti te rog sa reatasezi cele doua pagini te rog?

Offline amrita

• 825
  • am moartea in urma si copilaria inainte
  • An: Absolvent2010
« Raspuns #5 : Ianuarie 25, 2010, 22:50:58 »
Sunt exemple si in cursul pdf (explicate).

Offline mirela62

• 2
  • An: I-Zi
« Raspuns #6 : Februarie 06, 2012, 11:52:23 »
La seminarii, Domnul Valeriu Țoneș ne-a dat niște foi cu situații de criză în care s-au aflat niște firme fictive (inspirate din realitate) și niște cerințe.
Din câte îmi aduc eu aminte Domnul Țoneș a specificat că o situație similară (și cu cerințe similare) va fi și la examen.
De aceea am scanat cele două foi, date în seminarii diferite, și le atașez aici.

Nu mi-am notat rezolvarea subiectelor și nici nu cred că ne-a spus specific ce e de făcut, însă știți mai bine pe ce să puneți punct atunci când citiți cursul.
Dacă cei care au fost la seminarii și-au notat, schematic, exemple de răspunsuri la cerințe îi invit să le posteze.
Spor