Forumul FCRP

Orar modul Psihopedagogic - anul al doilea, semestrul intai

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
  • An: III-Zi
  • Grupa: 10
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Disciplina studiata semestrul acesta in cadrul modulului este Pedagogie II.

curs: marti, h 14-16, amfiteatru Ecologica (dupa cum FCRP inchiriaza spatii in Polizu, Victoriei etc, FSP inchiriaza spatii in Universitatea Ecologica... care e pe strada Franceza nr 2, in centrul vechi. Repere: 1. daca stiti unde e bisericuta din centrul vechi- in fata ei e o cladire destul de mare, cu vreo 7 etaje; 2. Ecologica e oarecum in spatele Muzeului National de Istorie, muzeul fiind pe Calea Victoriei vizavi de Palatul Cec. Aveti o harta aici http://www.ueb.ro/contact/ -cea de-a doua harta).
seminar: vineri, h 10-12, sala B1, Povernei - in orar e trecut un singur seminar se pare. Probabil ca Magda va stabili celelalte seminarii (detalii se vor afla probabil la curs/seminar).

Orarul pentru modul se posteaza de obicei pe http://sociologie-snspa.ro, in cadrul orarului celor de la Stiinte Politice (e in partea stanga un patratel gri care trimite catre orar - asta daca vreti sa mergeti "la sursa").

(Sper ca administratorul sa creeze cat mai curand una bucata spatiu de discutie comun pentru cei care urmeaza modulul, sa vorbim intr-un singur loc vizavi de acest program. Pana una alta, cate o sectiune la fiecare an!:)  )
« Ultima Modificare: Octombrie 12, 2010, 22:39:53 de aiirish »

Offline Aura

• 158
  • Grupa: 1
Re: Orar modul Psihopedagogic - anul al doilea, semestrul intai
« Raspuns #1 : Octombrie 12, 2010, 23:41:04 »
Daca nu am facut anul trecut modulul psihopedagogic si vreau sa ma inscriu acum, trebuie sa recuperez si materia de anul trecut? :(
Intreaba. Cere. Bate. Indrazneste. Nu te teme. Nu te spaimanta. Staruie. Navaleste. Fii treaz. Fii intreg la minte.

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
« Raspuns #2 : Octombrie 12, 2010, 23:49:53 »
da, trebuie. iar dpdv administrativ (si nu numai), se poate! nu ai fi prima care face asta. ;)

Offline In love

• 335
« Raspuns #3 : Octombrie 12, 2010, 23:58:33 »
1. Se poate si pe durata masterului?

2. Cat costa?

Offline cernobyte

• 526
  • Alex Zaharia
    • Alex Zaharia
  • An: I-Master
  • Grupa: 8
« Raspuns #4 : Octombrie 13, 2010, 10:16:25 »
Daca nu am facut anul trecut modulul psihopedagogic si vreau sa ma inscriu acum, trebuie sa recuperez si materia de anul trecut? :(

Du-te la secretariat la Stiinte Politice (Povernei, nu la etajul cu secretariatul nostru, ci mai sus in dreapta cum urci scarile) si spune-le doamnelor de acolo. O sa iti dea o foaie sa o completezi. Trebuie sa te duci si la cursurile/seminarele de anul 1 si la cele de anul 2.
Se poate si nu e deloc greu sa le faci pe amandoua :bucuros:

Offline Aura

• 158
« Raspuns #5 : Octombrie 13, 2010, 11:19:09 »
Multumesc! :D
Intreaba. Cere. Bate. Indrazneste. Nu te teme. Nu te spaimanta. Staruie. Navaleste. Fii treaz. Fii intreg la minte.

Offline kara

• 15
« Raspuns #6 : Octombrie 13, 2010, 11:23:35 »
eu sunt anul II, dar m-am inscris pentru a recupera si anul I la psihopedagogie. nu am vazut insa orarul de anul I afisat, pentru modul. stie cineva ceva? multumesc.
"Nimic, nici macar toate armatele din lume, n-ar putea opri o idee al carei timp a sosit." http://lowsunlow.wordpress.com/

Offline Aura

• 158

Offline mirela_pirvan

• 496
  • An: II-Zi
  • Grupa: 6
« Raspuns #8 : Octombrie 13, 2010, 13:23:06 »
cine tine cursurile si seminariile semestrul asta?

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
« Raspuns #9 : Octombrie 13, 2010, 21:04:29 »
cine tine cursurile si seminariile semestrul asta?
semestrul acesta, la anul intai Doina-Olga Stefanescu (curs si seminar), la anul al doilea Cezar Birzea (curs) si Magda Balica :yeah: (seminar).

1. Se poate si pe durata masterului?

2. Cat costa?

da, se poate si pe durata masterului. la licenta costa 1000 ron "tot pachetul" - vreo 200 lei examenul; fiecare examen se plateste in sesiune. daca esti la buget nu platesti; doar daca esti la taxa (daca la anul treci la taxa va trebui sa platesti pentru numarul de examene sustinute in regim de taxa, daca la treci la buget, nu vei mai plati). nu stiu exact costurile pentru master si nici programul. cel mai bine e sa te duci la secretariat la Stiinte Politice si sa intrebi acolo de prof Doina-Olga Stefanescu (prodecan), ea ar fi cel mai in masura sa iti dea detaliile astea - secretarele te-ar putea ajuta pe partea administrativa ce tine de urmarea modulului. te mai poti uita sa vezi cand are dansa ore cu cei din anul intai de la modulul psihopedagogic si sa o cauti la curs/seminar (e postat orarul aferent in sectiunea pentru anul intai).
« Ultima Modificare: Octombrie 13, 2010, 21:11:52 de aiirish »

Offline cha_cha_cha

• 84
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
« Raspuns #10 : Octombrie 22, 2010, 16:51:08 »
Pana cand ne mai putem inscrie la acest modul si cum procedam?
 Dat fiind faptul ca nu s-au afisat listele buget/taxa, nu m-am hotarat inca, deci sper ca mai este timp :confuz:

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
« Raspuns #11 : Octombrie 22, 2010, 21:51:36 »
mhmmmm....cu cat mai repede, cu atat mai bine.... eu zic sa treci luni pe la secretariat la politice, sa iei un formular de inscriere  si sa le spui frumos secretarelor ca ai vrea sa aduci cererea in cateva zile, dupa ce se face repartizarea buget/taxa. anul trecut stiu ca s-a pus un deadline, acum nu stiu insa care este.

in alta ordine de idei, daca tu chiar vrei sa urmezi modulul,  eu as zice sa mergi chiar daca ai de platit un an de modul (bine, nu-ti doresc sa ramai la taxa, incercam sa privesc situatia din perspectiva a' mai sumbra!!). daca pui cate 5 lei deoparte in fiecare zi sau saptamanal cate o suma relativ mica pana in sesiune reusesti a plati! si daca nu pana in sesiunea din iarna, pana in cea din vara.... (treaba cu pusul deoparte de cateva sute de lei la cateva zile ti-o zic din proprie experienta, am si eu datorii catre fcrp si functioneaza cat de cat metoda:) )
« Ultima Modificare: Octombrie 22, 2010, 22:00:45 de aiirish »

Offline cha_cha_cha

• 84
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
« Raspuns #12 : Octombrie 23, 2010, 14:40:51 »
Multumesc pentru raspuns!  :yeah: